CONSILIER IMOBILIAR

Eurostate Concept

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTII PROFESIONALE:

- Cercetarea si identificarea de noi oportunitati pe piata imobiliara;
- Evaluarea proprietatilor imobiliare si promovarea eficienta;
- Gestionarea si largirea portofoliului de clienti;
- Intermedierea tranzactiilor imobiliare;
- Prospectarea pietei imobiliare si selectarea proprietatilor conform cerintelor clientilor;
- Pregatirea, negocierea si medierea contractelor;
- Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unor relatii profesioniste cu acestia.
- inchirierea sau administrarea proprietatilor;
- evaluarea de piata a imobilelor;
- pregatirea actelor de transfer ale proprietatii.
- identificarea cererilor si a ofertelor;
- selectarea cererilor si a ofertelor;
- stabilirea contractelor cu solicitantii si cu ofertantii;
- inregistrarea ofertei in baza de date a agentiei;
- mentinerea permanenta a contractului cu ofertantul;
- identificarea solicitantului;
- vizionarea imobilelor;
- negocieri privind tranzactia imobiliara;
- asistenta privind finalizarea transferului imobilului;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Abilitati personale:

- capacitate antreprenoriala, centrat pe rezultat, cu atitudine proactiva, entuziast si cu initiativa;
- capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
- independent, dinamic, perspicace;
- onest, perseverent;
- puternica motivatie pentru realizari financiare semnificative;
- persoana matura, echilibrata, serioasa.

Abilitati profesionale:

- bun profesionist;
- calitati deosebite de comunicare, prezentare, negociere, vanzare;
- de preferat studii superioare;
- minime cunostinte de legislatie in domeniu;
- cunostinte PC;

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

- Comision la tranzactie intre 30%-50% din total;
- Veti primi informari, training periodic si sustinere profesionala;
- Veti fi parte a unei echipe deschise si profesioniste, intr-un mediu de lucru profesionist;

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii de consultanta si intermediere imobiliara