Consilier Asigurari

BCR Asigurari de Viata

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
*Promovarea produselor financiare BCR Asigurari de Viata - Vienna Insurance Group;
*Participarea la sesiunile de instruire organizate de companie
*Atingerea targetelor de vanzari lunare/trimestriale/anuale;
*Activitati organizatorice si administrative.

CERINTE

Cerinte:
- Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
- Experienta in vanzari constituie un avantaj;
- Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine
pozitiva, dinamic, sociabil;
- Atitudine proactiva si orientare catre client.

BENEFICII OFERITE

Cursuri de specialitate sustinute de traineri LIMRA;
* Platforma de studiu pentru cursurile IMA;
* Venituri fixe garantate, comisioane si bonusuri de cel mai inalt nivel;
* Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul celui mai puternic grup financiar din Romania;
* Posibilitate de a promova in cariera.

Vienna Insurance Group

Prezentare generala:

2005 BCR Asigurari de Viata a fost infiintata la sfarsitul anului 2005 ca subsidiara a celei mai mari banci comerciale din Romania, BCR.
2006 Compania si-a inceput activitatea operationala in luna ianuarie 2006, in vederea dezvoltarii conceptului modern de servicii financiare integrate prin includerea in oferta Grupului BCR a asigurarilor de viata alaturi de servicii bancare, de administrare a activelor, leasing si asigurari generale. In anul 2006, actionarul majoritar BCR a fost preluat de Grupul Erste.
2007 In cursul anului 2007 compania a fost autorizata si ca administrator de fonduri de pensii facultative si a lansat primul sau fond de pensii facultative: Fondul BCR Prudent.
2008 In septembrie 2008 grupul austriac de asigurari Vienna Insurance Group achizitioneaza 88,47% din BCR Asigurari de Viata, BCR detinand un procent de 5%, restul actiunilor fiind detinute de catre persoane fizice.

Vienna Insurance Group, actionarul majoritar al companiei, este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii de asigurari din Europa Centrala si de Est si cuprinde aproximativ 50 de companii, activand in 23 de tari si oferind servici de inalta calitate si solutii inovative de asigurare.