Consiler Juridic/Avocat pentru Sucursala Iasi

UNITA S.A. - Vienna Insurance

Job expirat

RESPONSABILITATI

- studiaza si urmareste aplicarea legislatiei in vigoare care vizeaza activitatea sucursalei;
- executa lucrarile cu caracter juridic, avizeaza juridic, contribuie la intarirea legalitatii in activitatea sucursalei si a agentiilor subordonate;
-intocmeste actele cu caracter juridic (cereri, actiuni, contracte, adrese, etc.) necesare activitatii Sucursalei si a agentiilor subordonate sau/si isi da avizul cu privire la acestea.

CERINTE

- absolvent al Facultatii de drept;
- experienta in domeniu minim 3 ani;
- cunostinte limba engleza;
- cunostinte foarte bune Excel, Word;
- permis auto categoria B;
- experienta pe o pozitie similara in domeniul asigurarilor constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si posibilitati de dezvoltare intr-o companie multinationala.

Companie de asigurari, UNITA S.A., parte a Grupului Vienna Insurance, detinatorul locului 1 in domeniul asigurarilor in Europa Centrala si de Est.