Conducator Auto Transport Intern - categoria B

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conducatorul auto are calitatea de gestionar fata de marfurile transportate si raspunde de cantitatea si starea marfii transportate din momentul incarcarii pana in momentul descarcarii acesteia, conform comenzii si documentelor de transport;
Se ingrijeste de starea tehnica a autovehicolului si raspunde de integritatea acestuia;
Tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehiculului;
Tine legatura cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei;

CERINTE

permis B - OBLIGATORIU, C,E - constituie AVANTAJ
atestat sofer profesionist transport marfa - constituie AVANTAJ
experienta vehicul autoutilitar minim 1 an
fara cazier judiciar
fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat)
10 clase + scoala profesionala/ studii medii ( efectuarea scolii profesionale auto sau a liceulului mecanic auto constituie un avantaj )

BENEFICII OFERITE

Angajatii care vor dovedi seriozitate in sarcinile curente au posibilitatea sa promoveze in cadrul depozitului / companiei