Compensation & Benefits Specialist

Regina Maria

Job expirat

RESPONSABILITATI

Divizia HR_Regina Maria isi doreste in echipa sa o persoana pasionata si implicata pe pozitia noua de Compensation & Benefits Specialist.

Daca iti doresti sa lucrezi intr-o echipa tanara, dinamica si orientata spre a genera rezultate cu impact asupra vietii oamenilor, te asteptam alaturi de noi, in aria de Compensatii & Beneficii.

Pe pozitia de Compensation & Benefits Specialist, vei avea urmatoarele responsabilitati:

Implementarea si administrarea proceselor de compensatii & beneficii la nivelul grupului Regina Maria;
Revizuirea anuala sau ori de cate ori este nevoie a politicilor si procedurilor de compensatii & beneficii la nivel de companie;
Gestionarea activitatii de evaluare a joburilor;
Analiza si raportare pe aria de compensatii & beneficii. Analiza diferitelor componente ale schemei de remunerare din organizatie si raportarea in ceea ce priveste echitatea interna si competitivitatea externa;
Designul si dezvoltarea diferitelor scheme variabile de remunerare (ex: scheme de plata zona de vanzari);
Construirea si implementarea pachetelor de beneficii pe categorii de posturi la nivel de companie;
Gestionarea studiilor salariale ( raportare date, analize de piata, raportare catre management in urma participarii la aceste studii);
Training pentru echipa de management in ceea ce priveste politicile si procedurile specifice ariei de compensatii & beneficii;
Oferirea de suport pentru echipa de top & senior management in adoptarea de decizii manageriale din aria de compensatii, beneficii si motivare a angajatilor;
Pregatirea/ estimarea si monitorizarera bugetului de compensatii & beneficii, raportarea si ajustarea pe buget;
Dezvoltarea si managementul proiectului de design a posturilor la nivel de companie: identificare misiune si obiectiv post, responsabilitati, competente, etc). Redactarea fiselor de post;
Gestionarea activitatii de ofertare la nivel de companie (ofertare pentru angajatii existenti in cazul modificarilor contractuale) – constituie legatura directa dintre departamentul de recrutare/ promovare si cel de administrare de personal & salarizare.

CERINTE

Pentru a fi eligibil pentru pozitia de de Comp & Ben Specialist, este necesar sa indeplinesti urmatoarele cerinte:

Sa fii absolvent de facultate/ masterat;
Sa ai cunostinte de utilizare calculator avansat: MS Office – in special, Word si Excel_ foarte bine;
Excelente capacítati de analiza si redactare;
Experienta de 2-3 ani pe o pozitie similara;
Lucrul cu un sistem international de evaluare a posturilor – Mercer/ Hay reprezinta un avantaj;
Experienta in Project management reprezinta un avantaj;
Sa ai atitudine pozitiva si entuziasm, pasiune pentru HR, abilitati foarte bune de influentare, atentie sporita la detalii, sa fii foarte planificat si organizat, orientat pe deadline-uri si rezultate de calitate.

Regina Maria - Reteaua Privata de Sanatate reuneste sub acelasi nume Centrul Medical Unirea si Euroclinic, fiind cel mai complex furnizor de servicii medicale private din tara noastra, cu peste 1000 de medici permanenti si colaboratori in cele trei spitale si peste 23 de policlinici prezente in Bucuresti si in tara. De asemenea, Regina Maria are si primul campus medical din tara care pune la dispozitie un set complet de servicii medicale si care include maternitatea "Regina Maria", policlinica si Centrul de Diagnostic si Tratament.

Reteaua Privata de Sanatate Regina Maria ofera servicii de laborator, imagistica, spital, maternitate, celule stem si policlinica pentru copii. Regina Maria este prima maternitate privata din Romania si singura maternitate privata care ofera servicii de nastere in apa. De asemenea, un serviciu unic este oferit si la Banca Centrala de Celule Stem, banca cu depozitare in Romania de celule stem si nu de sange integral.

Clinicile noastre beneficiaza de profesionalismul si implicarea celor mai reputati medici, astfel ca Parteneriatul Academic aduce pacientilor expertiza celor mai renumite personalitati medicale din tara si strainatate, dar si o relatie apropiata intre personalul medical si pacienti, tradusa prin "serviciu cu suflet”.