CONSULTANT ASIGURARI OBLIGATORII DE LOCUINTE, PENSII PRIVATE, AUTO(RCA, CASCO)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prin legea 260/2008 toate locuintele vor fi obligate sa fie asigurate. Este o reforma in domeniul asigurarilor, o schimbare pentru romani si in acelasi timp este o sansa unica pentru agenti. Intr-o perioada scurta de cateva luni de zile, agentii vor incheia asigurari la peste 8 milioane de locuinte! Adica intr-o perioada scurta de cateva luni de zile se vor castiga sume importante de bani.
Alatura-te echipei noastre pentru ca si tu cunosti zeci de persoane (vecini, prieteni, colegi, rude, etc.) carora le poti incheia asigurarea obligatorie.
Avantaje:
+ venituri nelimitate din comisioane
+ program flexibil
+ traininguri de specialitate, suport, materiale.
In cadrul reformei asigurarilor de locuinte obligatorii:
-Intermediaza servicii de pe piata financiara.
-Parteneriate cu societati de asigurari.

CONSULTANTUL IDENTIFICA OPORTUNITATI
- Cunoasteti si intelegeti dorintele si nevoile clientilor dvs. si pe aceasta baza elaborati concepte privind asigurarea viitorului, de asigurari si investitii financiare
- Incheierea contractelor de asigurare de locuinte, RCA, CASCO, asigurari de viata, calatorie, medicale, pensii private etc.
- Persoana care isi doreste confort financiar si independenta in activitate!
- Sistem de avansare in cariera

Colaborator independent- CONSULTANT FINANCIAR- ASIGURARI
- PART TIME
- FULL TIME

Se adreseaza:
- celor care doresc un venit suplimentar
- cariera
- celor ambitiosi -posibilitatea de a coordona o afacere.

CERINTE

- Studii minim Liceul- Studiile superioare sau aflate in desfasurare
- Ambitia de a invata si de a deveni un cit mai bun profesionist;
- Perseverenta in atingerea obiectivelor, abilitati de analiza si planificare;
- Spirit de echipa si personalitate dinamica
- Bune abilitati de comunicare si realtionare, precum si capacitatea de a dezvolta parteneriate pe termen lung
- Orientarea catre rezultate si atingerea obiectivelor

BENEFICII OFERITE

Formare solida in cadrul unei concept de formare unic la nivel national
- O remuneratie atractiva si corespunzatoare prestatiei
- Sanse bune de promovare, in cadrul unui model de cariera
- pregatire gratuita in STRAINATATE pentru MANAGERI
- diversificare venit prin premii, excursii strainatate
- program flexibil
- mediu propice dezvoltarii personale
-sansa de a avansa pe baza rezultatelor proprii