Colaborare student pentru Public Relation PR / Specialist Comunicare

Decora Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea de concepte pentru brosuri, pliante, postere, fluturasi, spoturi publicitare;
- Dezvoltarea brand-ului si a site-urilor;
- Capacitatea de creare a newsletterelor pentru dezvoltarea companiei;
- Administrarea si dezvoltarea companiei pe site-urile de socializare;
- Gestionarea relatiilor cu site-urile de bloggeri si site-urile partenere;
- Cresterea vizibilitatii companiei in mediile de comunicare;
- Elaborarea comunicatelor de presa precum si implicarea in activitatile care presupun relatiile cu mass-media (urmarirea evenimentelor majore);
- Construirea, implementarea si gestionarea strategiei PR;
- Oferirea de suport managerului general in activitatile externe de PR;
- Dezvoltarea si autorizarea comunicatelor de presa pentru companie.

CERINTE

- Studii superioare in unul din domeniile : jurnalism, relatii publice, stiintele comunicarii, publicitate, media sau marketing;
- Abilitati de comunicare orala si scrisa in limba romana si engleza;
- Cunostinte de Marketing digital, Google Ads, Facebook Ads;
- Cunostinte de operare: MS Office, Power Point, Excel,Outlook;
- Capacitate de inovatie, redactare si creativitate;
- Persoana tanara, ambitioasa si foarte pasionata de comunicare, relatii publice si social media;
- Utilizarea unor programe de editare grafica poate constitui un avantaj;
- Usurinta in exprimare, creativitate, eficienta si rapiditate in gandire si executie;
- Receptivitate la solicitarile profesionale.

BENEFICII OFERITE

- Program de munca PART TIME in showroom-ul localizat in Piata Romana
- Salariu fix + bonusuri in functie de performanta
- Traininguri si suport continuu pentru cresterea ta profesionala intr-o echipa tanara, profesionista si dinamica, cu un mediu de lucru placut.

Decora Design este o firma de design interior ce se adreseaza in egala masura persoanelor fizice care doresc decorarea (sau redecorarea) propriului camin, proprietarilor de pensiuni, restaurante si hoteluri, arhitectilor, designerilor sau decoratorilor, adica tuturor celor care doresc un partener profesionist, orientat spre client si calitate.