Clinica Veterinara Mobile Vet angajeaza Receptionera !

SC MOBILE VET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC MOBILE VET SRL angajeaza personal pentru jobul receptie / front office pentru clinica veterinara Mobile Vet.
Receptia clinicii deserveste si zona de petshop si farmacie veterinara, aplicantii trebuie sa aiba cunostinte medicale veterinare minime sau experienta intr-un job similar.

Cerinte:
- Preluarea apelurile telefonice, iar daca persoana solicitata este ocupata/ lipseste, preia eventualele mesaje si le transmite ulterior sau directioneaza apelul catre persoanele care ar putea sa cunoasca problema;
- Intampina toti pacientii - informare, programari, indrumare in clinica, anuntarea eventualelor modificari de program, consultatii sau timpul de eliberarea pentru rezultate;
- Inregistreaza informatiile personale ale pacientilor in baza de date conform cu datele din actul de identitate prezentat;
- Efectueaza (re)programarile si confirmarile consultatiilor/investigatiilor clinice/de laborator;
- Inregistreaza investigatiile efectuate catre fiecare pacient;
- Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale efectuate si elibereaza facturi/chitante;
- Depune toate eforturile pentru rezolvarea situatiilor problematice.

CERINTE

Cerintele minime: Persoana organizata, responsabila, disponibilitate de a lucra in weekend, capacitatea de integrare intr-o echipa deja formata, seriozitate,

Atributii:
- Intampina pacientii cu o atitudine placuta si profesionalism
- Realizeaza programari si reprogramari conform solicitarilor facute de catre pacienti.
- Ofera informatii cu privire la serviciile medicale oferite de catre companie, precum si procedurile necesare interventiilor.
- Incaseaza banii pentru contravaloarea serviciilor de clinica.
- Preia apelurile telefonice.
- Verifica datele introduse si emite rapoarte.
- Introducere NIR-uri in program gestiune.
- Elibereaza buletinele medicale pacientilor.

• Studii medii/superioare;
• Cunostinte foarte bune de comunicare si relationare cu clientii;
• Cunostinte in servicii administratie (receptie/ secretariat);
• Cunostinte foarte bune de limba romana;
• Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
• Cunostinte operare PC – MsOffice (word, excel, outlook);
• Fara antecedente penale;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, stimulativ
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un domeniu dinamic si de actualitate
- pachet salarial atractiv (salariu fix precum si un sistem de bonusare corelat cu performanta)

Mobile Vet este o Clinica Veterinara in sector 2 Bucuresti care ofera servicii veterinare de cea mai inalta calitate atat in cabinet, cat si la domiciliu.
Clinica Veterinara Mobile Vet este situata pe strada Doamna Ghica la numarul 133, unde va intampinam cu o atmosfera calda si primitoare.
Pasiunea, dedicarea si respectul pentru viata sunt doar cateva din calitatile pe care le stapanim si care ne motiveaza sa facem din Mobile Vet cabinetul tau veterinar. Medicii nostri specialisti, aparatura medicala de ultima generatie pe care o detinem impreuna cu dedicarea si profesionalismul cu care abordam fiecare situatie ne recomanda printre cabinetele veterinare de top din Bucuresti.
In portofoliu nostru veti gasi: servicii veterinare la domiciliu, ambulanta veterinara non-stop, consultatii, tratamente, terapie intensiva, analize medicale veterinare, interventii chirurgicale, internari, ecografii, EKG, radiografii, vaccinari, deparazitari, implantare microcipuri si inregistrare RECS, eliberare pasaport UE, farmacie veterinara, pet taxi, cosmetica veterinara, taxi animale, pet shop etc.