Client Reservation Advisor with French

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Providing customer support in French or English via chat or phone;
- Maintaining relationships with customers who used the company's services;
- Helping the customer to find accomodation within the best price and best quality;
- Refunding and cancelling the bookings;
- Offering support during the whole stay.

CERINTE

- Have a advanced level of French and English, both verbally and written;
- Experience in Customer Service is an advantage;
- Good comunication skills;
- Highschool graduation is a must;
- Available to work in shifts;
- Dynamic and customer oriented person.

BENEFICII OFERITE

- Work program in shifts: Monday – Friday (08:00 – 16:00; 16:00 – 24:00), Weekend (12:00 – 20:00);
- Working 5 days per week and one weekend a month;
- Paid training;
- Medical insurance at a private clinic;
- Multiple development opportunities with professional management and a multinational company.

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro