Cercetator, asistent cercetare, asistent manager

Universitatea Tehnica de Constructii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti anunta scoaterea la concurs a următoarelor posturi, pe durata determinata, in cadrul proiectului PLATFORMA DE GESTIUNE A APEI SUBTERANE DIN MEDIUL SEDIMENTAR IN ZONE URBANE, finanțat din Fondurile Structurale 2007 – 2013, PROGRAMUL OPERAŢIONAL SECTORIAL CREŞTEREA COMPETITIVITĂŢII ECONOMICE, AXA PRIORITARĂ 2 – COMPETITIVITATE PRIN CDI, Operaţiunea 2.1.2: „Proiecte CD de înalt nivel ştiinţific la care vor participa specialişti din străinătate":

Cercetator:
- Definirea metodologiilor de construire a unui model geologic 3D in medii sedimentare
- Extrapolarea si extinderea proprietatilor hidraulice utilizand tehnici deterministe si geostatistice

Asistent cercetare:
- Colectare date geologice, hidrogeologice, calitate, etc
- Dezvoltarea tehnicilor suport pentru discretizarea in mod corespunzator a domeniului (spatiu/timp)
- Se va implica alaturi de echipa de implementare a proiectului, la realizarea acestuia precum si la activitatile de publicitate si informare

Asistent manager:
- asigurarea locatiei specifice pentru desfășurarea tipului de activități vizate in proiect;
- pregătirea echipei de proiect;
- elaborarea planului activităților;
- evaluarea si controlul riscurilor;
- alocarea resurselor;
- organizarea proiectului;
- stabilirea sarcinilor;
- controlul executării proiectului;
- conducerea activităților de proiect;
- analiza rezultatelor;

CERINTE

Cercetator:
- doctor in geologie
- studii superioare de specialitate: inginerie, geologie,
-minim 4 carti stiintifice publicate (mediu sedimentar)
- doua limbi straine de circulatie internationala

- studii superioare de specialitate: inginerie, geologie
- studii de master de specialitate (terminate/in curs)

- Studiii tehnice superioare
- cursuri de specializare in Management

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Invatamant superior de constructii.