Caut traducatori colaboratori

Alinea Business Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidat ideal:
- Studii superioare
- Cunoasterea obligatorie la nivel avansat a limbii romane
- Traducator de limba straina (engleza, franceza, spaniola, italiana, germana, portugheza, maghiara, bulgara, sarba, turca, polona, rusa), a doua limba straina constituie avantaj
- Deschidere catre lucru cu aplicatii de traducere
- Atentie la detalii
- Cunoasterea terminologiei juridice, financiare, tehnice, medicale
- Posibilitatea de a emite factura

CERINTE

- Realizarea traduceri scrise din limba straina in limba romana si retroversiune;
- Verificarea traducerii rezultate;
- Respectarea cu fidelitate a formatarii documentului sursa;
- Gestionarea terminologica pentru fiecare proiect (folosirea glosarelor, dictionarelor de specialitate);
- Transmiterea cu punctualitate a proiectelor transmise conform termenului stabilit la acceptarea proiectelor de traduceri.

BENEFICII OFERITE

Colaborarea pe termen lung.
Plata facturilor in termen stabilit.

Firma presteaza servicii de traducere, editare si interpretariat.