Buyer - DIY

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

??? Dezvolta proiecte de amenajare bucatarii si spatii de depozitare si gaseste mijloacele necesare pentru punerea in practica si comercializarea lor, in functie de cerintele clientilor
??? Creaza si adapteaza game de produse in functie de nevoile clientilor
??? Are in vedere punerea in practica a merchandising-ului pentru gamele de produse de care este responsabil
??? Elaboreaza in mod regulat cereri de oferta, analizeaza cotatiile primite, selecteaza cele mai bune oferte
??? Negociaza preturile, termenele si conditiile de livrare
??? Analizeaza si selecteaza furnizori, negocieaza preturile de cumparare ; negociaza cu acestia conditiile comerciale
??? Raspunde de actualizarea, verificarea si intretinerea datelor specifice din baza de date
??? Ia masurile necesare in scopul inceperii, mentinerii si incheierii relatiilor comerciale cu furnizorii
??? Este la curent cu tendintele pietei de bricolaj (DIY) si le aplica zi de zi
??? Comunica cu magazinele in scopul asigurarii celor mai bune produse si conditii
??? Elaboreaza rapoarte si analize

CERINTE

??? Studii universitare profil tehnic/comercial/design/amenajari
??? Experienta relevanta in domeniul constructiei si comercializarii solutiilor de amenajare de spatii si/sau mobilier
??? Abilitati avansate de operare pe calculator (Microsoft Office)
??? Posesia permisului de conducere auto categoria B
??? Cunoastera limbii franceze si/sau cunoasterea limbii engleze
??? Lucreaza bine in cadrul unei echipe
??? Experienta relevanta in domeniul bricolajului reprezinta un avantaj
??? Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare

BENEFICII OFERITE

??? Candidatul selectat va primi un pachet salarial competitiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare