Business Developer

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea protofoliului actual de clienti, precum si atragerea de clienti noi
- Procesarea comenzilor alocate si primite direct de la clienti
- Oferirea de consultanta tehnica pentru produsele din portofoliu
- Furnizarea de informatii despre produsele disponibile
- Prezentarea ofertelor promotionale catre clienti
- Verificarea stocurilor, rezervari si comenzi la furnizori

CERINTE

-Studii superioare (absolvent, sau in curs) - preferabil tehnice (domeniu IT constituie un avantaj)
- Experienta in domeniul vanzarilor
- Foarte bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale
- Eficienta, capacitate de a asimila permanent cunostinte noi
- Disponibilitate pentru deplasari la clienti
- Limba engleza - constituie avantaj
- Abilitati avansate de operare PC

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- logistica necesara indeplinirii atributiilor de vanzare (masina, laptop, telefon mobil)
- Participarea la cursuri si traininguri, targuri si expozitii specifice

Magazinul online numarul unu in Romania in comertul cu echipamente IT, electronice si electrocasnice.