Business Developer

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ti-ar placea sa lucrezi intr-un mediu energic si pozitiv? Esti pasionat de vanzari si esti la curent cu toate legile gravitatiei? Cautam un super coleg sau o colega, pentru care Vanzarile B2B nu mai au secrete.
Descrierea jobului
• Administrarea si dezvoltarea relatiilor comerciale cu prospectii si clientii din portofoliu;
• Prospectarea pietei de resurse umane si a tendintelor acesteia;
• Identificarea de potentiali clienti si abordarea acestora (cold- calling);
• Prezentarea si promovarea serviciilor companiei catre prospecti si clienti;
• Participarea la targuri si evenimente de profil, realizarea actiunilor de follow-up dupa evenimente;
• Participarea la negocieri, intocmirea, semnarea si transmiterea contractelor, anexelor si actelor aditionale ulterioare, monitorizarea derularii contractelor;
• Documentarea asupra fiecarui contact/prezentari si intreprinderea de actiuni de follow-up, telefonic, prin e-mail, scrisori de multumire etc.;
• Elaborarea rapoartelor saptamanale de vanzari;
• Atingerea targetelor comerciale.

CERINTE

Profilul candidatului
• Excelente abilitati de comunicare, verbala si in scris, directa si indirecta;
• Abilitati de inter-relationare facila si un network semnificativ;
• Tact, diplomatie, abilitati de negociere;
• Orientare spre rezultat, perseverenta;
• Dinamism, ambitie, atitudine de invingator;
Cerinte
• Experienta de 2 -3 ani in vanzarea de servicii B2B reprezinta un avantaj;
• Bune abilitati de operare PC (Word, Excel, Power Point, Ms Outlook);
• Permis auto, categoria B, fara incidente rutiere;
• Limba engleza nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Beneficii
• Un mediu de lucru modern;
• Decont transport;
• Abonament la o clinica medicala privata;
• Pachet salarial pe masura asteptarilor tale;

Persons este o agentie integrata de resurse umane, infiintata la sfarsitul anului 2015 de catre o echipa de antreprenori cu experienta in mediul de business.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revitalizeze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane, atat cu angajatorul, cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement