Business Consultant Vodafone – Retention Specialists & Acquisition Specialists

Active Power Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea relatiei de tip win-win catre segmentul SME si SoHo cu obiectivul de a creste vanzarile Vodafone si profitabilitatea clientilor.
- Prospectarea pietei in vederea identificarii de noi clienti din segmentul business;
- Promovarea produselor si serviciilor Vodafone catre clientii vizati;
- Anticiparea si identificarea obstacolelor legate de noii clientii, in vederea sustinerii cresterii continue a pozitiei Vodafone in segmentul de piata alocat;
- Analiza si propunerea celor mai optime solutii potrivite nevoilor clientilor;
- Foarte buna cunoastere si stapanire a procesului de vanzare consultativ;
- Documentarea permanenta asupra tendintelor business-ului clientului targetat;
- Informare constanta privind actualitatile pietei business si a competitorilor;

CERINTE

- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor (Avantaj vanzari servicii, IT & Telecomunicatii);
- Personalitate deschisa, comunicativa, dinamica, persuasiva;
- Orientare catre client si rezolvarea solicitarilor acestuia;
- Abilitati foarte bune de analiza si planificare;
- Studii superioare;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte operare PC;
- Cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Training-uri profesioniste in tehnicie de vanzare, negociere, produse & servicii telecomunicatii;
- Oportunitati excelente de dezvoltare profesionala;
- Mediu de lucru intr-un colectiv tanar si dinamic;
- Pachet salarial motivant, masina de serviciu, laptop, telefon.

Active Power Solutions (APS) este partener de top Vodafone Romania, lider detasat al pietei nationale pe segmentul business. APS, cu sediul central in Cluj-Napoca si-a extins activitatea iar in prezent detine capacitatea si experienta de a oferii solutii strategice in urmatoarele domenii de activitate:dezvoltare de soft, soluţii CAD, networking, strategii de comunicare/telecomunicatii. APS aduce plus de valoare clientilor sai prin agilitatea de a integra si implementa solutii complexe din sfera IT si comunicatii.