Business Consultant Vodafone – Retention Specialists & Acquisition Specialists

Active Power Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Active Power Solutions isi extinde echipa in directiile: Hunting & Account Management pe locatile: Cluj-Napoca, Bucuresti, Iasi, Arad, Brasov, Craiova, Poiesti

Responsabilitati:

- Prospectarea pietei in vederea identificarii de noi clienti;
- Promovarea produselor si serviciilor Vodafone catre segmentul business;
- Asimilarea excelenta a detaliilor privind produsele si serviciile Vodafone;
- Analiza si propunerea celor mai optime solutii potrivite nevoilor clientilor;
- Foarte buna cunoastere si stapanire a procesului de vanzare consultativ;
- Documentarea permanenta asupra tendintelor business-ului clientului targetat;
- Achizitia noilor clienti din segmentul Intreprinderilor Mici si Mijlocii;
- Identificarea de solutii in favoarea clientului si in sfera business-to-business;
- Mentinerea legaturii cu clientii alocati pentru construirea unei relatii de tipul win-win;
- Informare constanta privind actualitatile pietei business si a concurentei;
- Raportarea si actualizarea permanenta a bazei de date.

CERINTE

- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor (Avantaj vanzari servicii, IT & Telecomunicatii);
- Personalitate deschisa, comunicativa, dinamica, persuasiva;
- Orientare catre client si rezolvarea solicitarilor acestuia;
- Abilitati foarte bune de planificare strategica;
- Studii superioare;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte operare PC;
- Cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Training-uri profesioniste in tehnicie de vanzare, negociere, produse & servicii telecomunicatii;
- Oportunitati excelente de dezvoltare profesionala;
- Mediu de lucru intr-un colectiv tanar si dinamic;
- Pachet salarial motivant, masina de serviciu, laptop, telefon.

Asteptam CV-ul tau si la adresa: cariere@aps.ro, cu subiect: Business Consultant Vodafone

Combinând viziuni strategice, experienţă tehnică şi un design profesional pentru a găsi cele mai bune soluţii, Active Power Solutions (APS) îşi ajută clienţii să îşi definească cât mai exact nevoile trecând mai apoi la dezvoltarea şi implementarea soluţiilor. Compania şi-a început activitatea în domeniul consultanţei IT, iar de peste 10 ani este partener de top Vodafone, lider de piata pe segmentul business. Nevoile clienţilor au făcut ca domeniul de activitate să se extindă, Active Power Solutions (APS) ajungând în momentul de faţă să fie prezentă în următoarele domenii cheie:
Dezvoltare de soft
Strategii de comunicare
Networking
Soluţii CAD