Bucatar- sef si ajutor bucatar

TEK'S IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cantina liceului Jean Monnet a fost infiintata la inceputul lunii octombrie 2013 si se doreste a fi un proiect-pilot de succes, primul de acest fel in cadrul institutiilor invatamantului de stat.

Din dragoste pentru copii si din dorinta de a arata ca ideile bune pot fi puse in practica cu succes, cantina este rezultatul unor investitii private, la fel ca si managementul acesteia. Suntem foarte dornici sa oferim clientilor nostri – elevi ai scolii si liceului « Jean Monnet », dar si profesorilor acestora si nu numai, mancare gustoasa, sanatoasa si servicii cat mai bune.

In acest moment suntem interesati sa completam echipa care lucreaza alaturi de noi. Posturile oferite sunt pentru bucatar-sef si ajutor-bucatar.

CERINTE

Bucatar-Sef
Cerinte:
•Experienta in domeniu de minim 10 ani, preferabil obtinuta in cadrul unui sistem catering sau pe vase de croaziera;
•Capacitatea de a planifica atat meniul saptamanal, cat si necesarul de ingrediente ce trebuie folosit saptamanal;
•Experienta de a crea si a executa feluri de mancare simple, gustoase si sanatoase, atat pe placul celor mici, dar si a celor mari;
•Abilitatea de a lucra in echipa, de a organiza munca sa, dar si a celor din jur, de a fi un adevarat model pentru cei din jur.
•Certificare pentru acest post, eventual recomandari, atestat sau diploma de absolvire a unei scoli in domeniu.
•Persoana serioasa, amabila, foarte organizata, punctuala si responsabila.

Ajutor-Bucatar
Cerinte
•Capacitatea de a pregati rapid ingredientele necesare pentru realizarea meniului zilnic, eventual abilitatea de a realiza feluri simple de mancare (sandwich-uri, sucuri de fructe, altele);
•Abilitatea de a reactiona rapid la diferitele cerinte venite din cadrul echipei, persoana ordonata si organizata care sa-si asume diferite responsabilitati alaturi de echipa (curatat bucataria, spalat vase, etc).
•Personalitate placuta, capacitatea de a reactiona rapid, de a se adapta la cerinte diverse, ca parte dintr-o echipa.

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
•Un job stabil, intr-un mediu curat si foarte placut, cu un program de lucru transparent (8-10 ore / zi, 5 zile / saptamana), contract de munca si un salariu motivant.
•Aveti posibilitatea de a va alatura unei echipe tinere, intr-un proiect unic, interesant, unde sa va puneti in valoare cunostintele si sa va bucurati de noi experiente alaturi de elevii si profesorii nostri.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma catering