Bucatar sef cantina

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

. Raspunde de calitatea produselor conform normelor de igiena si
standardelor companiei
. Raspunde de amenajarea, igiena spatiului si a manipularea dotarilor
conform prescriptiilor
tehnice sau de alta natura.
. Raspunde de imbunatatirea continua a produselor/preparatelor, propuneri de
retete noi
. Raspunde de aplicarea tehnologiilor de fabricatie si a retetelor aprobate
. Raspunde de gestionarea corecta si in acord cu legislatia si procedurile
interne a marfurilor din
departamentul in subordine

CERINTE

- Cunoaste principalele caracteristici organoleptice si fizico-chimice ale alimentelor.
- Cunoaste procesele tehnologice de fabricatie a preparatelor culinare.
- Cunoaste sortimentele de produse alimentare pe baza de carne, legume, fructe, paste fainoase, orez, panificatie, oua, etc. care servesc ca materii prime în bucatarie.
- Cunoaste modul de folosire al utilajelor si ustensilelor din bucatarie si intretinerea acestora (malaxoare, roboti, masina de tocat carne, plite electrice-gaz, autoclave, gratare, grilluri si altele).
- Cunoaste procesul tehnologic de fabricare al preparatelor de complexitate medie (inclusiv sosuri si dulciuri)
- Cunostinte de gestiune
- Abilitati de customer care

CANDIDATUL IDEAL:
Doresti sa te dezvolti profesional intr-o companie aflata in plina
dezvoltare (avand drept target:dublarea numarului de hoteluri in urmatorii 5
ani),intr-un mediu provocator si profesional si sa cresti impreuna cu
compania?
Profilul tau personal corespunde cerintelor de mai jos?

Inseamna ca faci parte deja din "familia Continental".

Profilul candidatului ideal:
Foarte bune abilitati de comunicare
Abilitati de a relationare cu oamenii, lucru in echipa.
Abilitati de organizare, orientare catre rezultate.
Personalitate deschisa, puternica. Valori stabile.
Dornic sa invete lucruri noi
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Creativ, cu initiativa, optimist.

BENEFICII OFERITE

salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in
acord cu grila de salarizare a companiei.
- bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale
unitatii.
- facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
- planuri de Dezvoltare Profesionala si Training, activitati sociale in
cadrul companiei.

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in :Bucuresti, Sibiu, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin, precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Sibiu, Constanta si Bucuresti.