Bucatar cu experienta

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajăm bucătar cu experienţă pentru un restaurant de lux din Bucureşti cu meniu internaţional.

1. Răspunde de păstrarea în bune condiţii a ustensilelor şi aparaturii;
2. Răspunde de respectarea normelor de igienă şi securitate a muncii;
3. Răspunde de utilizarea resurselor existente, exclusiv în interesul firmei;
4. Respectă cu stricteţe igiena personală (halat, bonetă, încalţăminte) cât şi igiena bucătăriei;
5. Utilizarea resurselor existente, exclusiv în interesul firmei;
6. Respectă Regulamentul Intern al societăţii;
7. În funcţie de activitatea curentă a unităţii, salariatul va îndeplini orice alte sarcini dispuse de către conducere în legătură cu deservirea corespunzătoare a clienţilor unitării, în funcţie de competenţele sale profesionale.
8. Prepararea comenzilor la cel mai inalt nivel.

CERINTE

1. Asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.
2. Participă la determinarea necesarului de materii prime de comandat şi la realizarea comenzilor de aprovizionare;
3. Preia comenzile şi asigură servirea acestora;
4. Debarasează şi asigură curăţenia bucătăriei;
5. Participă activ la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare;
6. Ţine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosite ingredientele;
7. Face prelucrările preliminare gătitului - sortează, curăţă, spală, divizează şi mai apoi găteşte - fierbe, frige, coace, prăjeşte;
8. Îndeplineşte şi alte sarcini curente atribuite de către superiorul direct, în concordanţă cu necesităţile imediate ale unităţii.

Prin sucursalele din București și Brașov, oferim întregul nostru suport clienților aflați în întregirea echipelor interne, fie pentru zona de white collar - personal de birou, fie pentru cea de blue collar - echipe de muncitori, personal producție, logistică, etc.