Brutăreasă

Fundatia Centrul Parteneriat pentru Egalitate

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajăm brutăreasă, în București, pentru brutăria MamaPan în care se face pâine de casă cu maia naturală și alte produse speciale de panificație. Oferim contract de muncă cu normă întreagă și un salariu motivant. Lucrul se desfășoară în schimburi, nu asigurăm transport. Zona de producție este Vitan – Râmnicu Sărat. Perioadă de probă: 30 de zile.

Responsabilități:
- Prepararea produselor respectând rețetele cu ingredientele corespunzătoare
- Modelarea produselor cu atenție și meticuliozitate respectând cerințele interne
- Respectarea normelor de consum a materiilor prime și dozarea acestora
- Utilizarea cuptorului electric, inclusiv verificarea produselor în cuptor și reglarea corespunzătoare a temperaturii
- Respectarea numărului de comenzi pe parcursul programului de muncă
- Menținerii ordinii și curățeniei în zona activității de preparare

CERINTE

- Mamă care își crește singură copilul/copiii sau femeie care are mai mult de doi copii minori
- Documente care dovedesc că minorul/ii sunt în întreținerea mamei (în cazul mamelor singure)
- Domiciliu în București
- Experiența în următoarele domenii: brutărie, patiserie, covrigărie, restaurant constituie avantaj
- Se susține probă de lucru

CPE - Centrul Parteneriat pentru Egalitate promoveaza integrarea principiului egalitatii de sanse pentru femei si barbati in politicile publice si practicile asociate, ca parte componenta a democratiei si societatii deschise, in scopul redefinirii statutului si imbunatatirii conditiei femeii in Romania.