Broker Imobiliar

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam Broker Imobiliar pentru clientul nostru, companie de top in consultanta pentru domeniul imobiliar.

ACTIVITATI PRINCIPALE:

- Stabilirea si planificarea relatiei cu dezvoltatorii / clientii din piata;
- Intalniri cu proprietarii imobilelor pentru a discuta conditiile de colaborare;
- Structurarea documentatiei necesare pentru promovarea proprietatilor;
- Dezvoltarea bazei de clienti ai societatii si participarea la administrarea acesteia;
- Realizarea de rapoarte periodice privind situatia vanzarilor, situatia preturilor si a ofertelor concurente pe piata in domeniul in care activeaza;
- Semnarea in numele societatii a contractelor de prestari servicii, neavand dreptul de a modifica continutul acestora;
- Negocierea si medierea contractelor de vanzare – cumparare/inchiriere.

RESPONSABILITATI ALE POSTULUI:

- Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor / actelor aditionale;
- Raspunde de calitatea informatiilor prezentate clientilor societatii si de bunele relatii pastrate cu acestia;
- Pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelor;
- Utilizeaza resursele existente exclusiv in interesul societatii;
- Adopta in permanenta un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele
societatii.

CERINTE

- Preferabil experienta anterioara pe o pozitie similara (proiecte rezidentiale, dezvoltatori, proiecte de retail);
- Experienta in companii multinationale;
- Preferabil studii superioare;
- Cunostinte operare PC (Windows, Word, Excel, PowerPoint etc.);
- Cunoasterea a cel putin unei limbi straine (Engleza, Italiana, Spaniola, Franceza);
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere, fermitate, discernamant, integritate, responsabilitate;
- Permis de conducere categoria B.
- Usurinta in ordonarea obiectelor in mediul profesional, initiativa, spontaneitate, spirit practic si organizatoric, implicare in fluxul informational, sociabilitate, ajutorarea si dezvoltarea altora, tact, amabilitate, ambitie, incredere in sine, energie, fluenta verbala.

BENEFICII OFERITE

- Masina
- Decontare benzina
- Telefon & decontare convorbiri
- Oportunitatea dezvoltarii profesionale;
- Posibilitatea participarii la diverse cursuri de specializare in domeniul imobiliar, inclusiv la programele master in domeniu;
- Grila de comisionare motivanta.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si v¿¿rsat: 392.440 Lei
Nr. autoriza¿¿ie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autoriza¿¿ie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si v¿¿rsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro