Junior Broker Imobiliar

COLDWELL-BANKER, BD.TIMISOARA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cunostinte de operare calculator: Ms Office, Corel Draw, Windows
- Cunostinte de utilizare a echipamentelor specifice: copiator, fax, centrala telefonica
- Vorbitor limba engleza nivel mediu,
- Bune abilitati de comunicare
- Persoana organizata, analitica, atenta la detalii,
- Experienta in vanzari
- Abilitati de comunicare si negociere,
- Putere de convingere,
- Persoana dinamica, optimista, sociabila,
- Spirit puternic de echipa si antreprenorial,
- Permis de conducere categoria B

CERINTE

Prospectarea pietei imobiliare
- Contactarea clientilor, oferirea de consultanta imobiliara acestora,
- Introducerea lor in baza de date,
- Promovarea ofertelor prin intermediul mijloacelor de comunicare puse la dispozitie,
- Asistarea si urmarirea procesului de vanzare pana la finalizare,
- Pastrarea unei bune relatii cu clientii si dupa finalizarea tranzactiei.

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea avansarii in companie
- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare dupa numai 6 luni de la colaborare;
- Sansa de a te face remarcat deoarece la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Performanta - este recunoscuta si apreciata corespunzator.

DESCRIEREA COMPANIEI

Coldwell Banker Bd.Timisoara este cel mai nou birou de consultanta imobiliara,care deserveste zonele Drumul Taberei si Militari.Este unul dintre reprezentantii locali ai uneia dintre cele mai cunsocute companii imobiliare la nivel mondial.

Coldwell Banker ofera servicii de consultanta si brokeraj pe toate segmentele de profil: rezidential, birouri, industrial, retail, terenuri si investitii. In prezent, compania are 10 birouri teritoriale si un sediu central in Cartierul Primaverii: sapte in Bucuresti si trei in afara Capitalei: Campulung, Brasov si Piatra Neamt.

Cu o istorie de peste 100 de ani, compania de origine americana este detinuta in prezent de Realogy Corporation, unul dintre cei mai mari francizori din domeniul imobiliar la nivel mondial. Prin reteaua sa, Coldwell Banker acopera 46 de tari cu 3.800 de birouri si 120.000 de brokeri.

DESCRIEREA FIRMEI

Imobiliara,Consulting,&Management