Broker asigurari

CONSULTANT AA BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Studiaza atent piata de profil in vederea identificarii de noi oportunitati de business;
-Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti persoane fizice si juridice carora le prezinta ofertele de pachete financiare ale companiei;
-Finalizeaza procesul de vanzare prin obtinerea agreement-ului de la client si incheie politele de asigurare;
-Gestioneaza portofoliul de clienti;
-Formeaza o echipa de consultanti profesionisti.

CERINTE

-Excelente abilitati de utilizare a computerului (Word, Excel)
-Experienta in asigurari
-Calitati manageriale evidente (pentru planificare, organizare, delegare, coordonare, control)
-Dinamism si adaptabilitate
-Deosebite abilitati de comunicare, prezentare si negociere
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidenţialitate

BENEFICII OFERITE

-Training si cursuri specifice domeniului asigurarilor
-Mediu de lucru deosebit in cadul unei echipe tinere de profesionisti
-Dezvoltare personala si profesionala permanenta
-Comision progresiv in functie de rezultate
-Mijloace de lucru moderne puse la dispozitie
-Oportunitatea de asociere cu unul dintre cele mai reprezentative brand-uri interne in domeniul asigurarilor

www.consultantaa.ro