BRAND MANAGER ZIARE

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deruleaza campania de marketing pentru publicatiile din responsabilitate
- Elaboreaza si implementeaza conceptul creativ pentru campanii si concursuri
- Elaboreaza si monitorizeaza planul de promovare
- Comunica cu cititorii si castigatorii concursurilor
- Intocmeste acte, monitorizeaza plati catre castigatorii concursurilor
- Realizeaza propunerile de materiale promotionale, preturi, mostre etc

CERINTE

- Studii superioare de marketing
- Minim 2 ani experienta in marketing, 1 an experienta pe un post similar, preferabil pe publicatii de gen
- Abilitati foarte bune de analiza si sinteza a informatiilor
- cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Access, Power Point, Outlook)
- Limba engleza - nivel mediu
- Abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica
- orientare spre detalii, bine organizat si eficient in conditii de stres.

Suntem un trust de presa tanar, dar avem in portofoliu publicatii cu istorie pe piata media romaneasca.
Adevarul este un cotidian de traditie, iar publicatiile Dilema Veche, Dilemateca si Romania literara sunt proiecte inedite care au creionat drumul presei cultural-literare la inceputul anilor `90. Click este un cotidian cu o existenta mai scurta, dar cu o ascensiune rapida in bransa tabloidelor.