BRAND MANAGER (COSMETICS)

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta pozitie este o excelenta oportunitate de a lucra intr-un mediu profesionist international pe pozitia de

BRAND MANAGER, unde vei avea ca responsabilitati:

Cunoasterea programelor (caselor) din divizia repartizata;
Prezentarea planurilor de marketing si media directorului comercial si urmarirea implementarii lor in piata;
Transmiterea informatiilor despre produsele noi / orice schimbare de strategie sau abordare a pietei pentru casa respectiva;
Analizarea rezultatelor vanzarii produselor casei de care este responsabil;
Implementarea noilor imagini de promovare a produselor, organizarea de actiuni promotionale si de promovare, organizarea lansarilor produselor noi conform strategiei;
Urmarirea efectuarii sesiunilor de pregatire profesionala a vanzatorilor;
Vizitarea lunara a punctelor de vanzare din Bucuresti si minim o data la sase luni pe cele din tara;
Efectuarea previzionarilor de comanda pentru noile produse;
Intocmirea comenzilor lunare de import.

CERINTE

Candidatul trebuie sa intruneasca minim urmatoarele cerinte:

Experienta pe o pozitie similara pe piata de cosmetice;
Foarte bune abilitati de planificare, organizare, previzionare, management al stocurilor;
Excelente abilitati de comunicare si analiza;
Orientare catre client si rezultate;
Limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera oportunitatea de a lucra cu unul din cei mai importanti jucatori pe piata din segmentul cosmetice.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.