Brand Manager

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Creare si implementare strategie de marketing pentru brandurile alocate

• Identificare cai de realizare a obiectivelor
• Dezvoltare categorii de clienti si canale de distributie
• Creare campanii de promovare pentru brandurile alocate
• Gestionare relatie cu furnizorii pentru brandurile alocate si negociere conditii comerciale

• Elaborare analize de profit şi pierdere pentru brandurile alocate

• Creare materiale promotionale si prezentari pentru produsele din brandurile alocate
• Elaborare concepte de vanzare
• Elaborare si implementare programe de merchandising

CERINTE

• Studii superioare economice: Facultatea de Marketing – reprezinta un avantaj
• Experienta minim 5 ani in brand management
• Experienta in negociere cu clienti de tip Key Account
• Cunostinte de PR
• Excelente abilitati de comunicare
• Fire deschisa, pozitiva, sociabila, creativa
• Initiativa, implicare si loialitate
• Spirit de lucru in echipa
• Solide cunostinte PC: Microsoft Office (Word, Excel si PowerPoint), Internet Explorer, Outlook Express
• Lb engleza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Bonuri de masa
Servicii medicale

- Domeniu de activitate: Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto.
- Reprezentanta a firmelor: Directed Electronics, Sony, VDO, THB, Omega, Whistler
- Marcile reprezentate: Viper, K9, VDO, Whistler, Target , Sony
- Provenienta capital: Romanesc
- Numar de angajati: 40