Brand Manager

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza si implementeaza Planul de marketing
Propune si implementeaza campanii de marketing, analizand pe baza de rapoarte rezultatele
Gestioneaza campaniile de publicitate - spoturi TV, machete de presa, outdoor, indoor; negocieaza contracte si identifica noi modalitati de expunere a mesajelor
Gestioneaza relatia cu agentia de publicitate si cea de media
Pregateste brief-ul de implementare (creatie, productie, etc.) in concordanta cu conceptele campaniei
Organizeaza implementarea campaniilor in concordanta cu planul de actiune si respecta cu strictete timing-ul
Monitorizeaza prezenta fiecarei campanii in presa, radio, TV si realizeaza rapoarte de monitorizare
Cauta activ parteneri pentru promotiile din planul de marketing. Dezvolta si urmareste parteneriate cu acestia (sistem barter)
Primeste si analizeaza rapoarte de la research /audienta pentru o cunoastere cat mai buna a profilului ascultatorilor
Urmareste permanent promotiile/concursurile competitiei si intocmeste RAPORTUL de COMPETITIE
Respectarea principiilor de management in concordanta cu obiectivele firmei.

CERINTE

Studii superioare de Marketing finalizate
Minimum 2 ani experienta intr-o pozitie similara ATL/BTL
Nivel avansat de limba engleza
Bune abilitati de a lucra cu cifre si date statistice
Gandire strategica
Spirit autonom
Cunostinte reale de a lucra cu bugete si pe proiecte
Atentie la detalii

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies