BID MANAGER

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Urmareste constant anunturile de participare la licitatii (SEAP)
• Selecteaza si propune spre participare procedurile de licitatii cu sanse reale de a fi castigate tinand cont de experienta similara, competentele existente in companie si strategia stabilita
• Coordoneaza si deruleaza in mod optim procesul de pregatire a documentatiei pentru participarea in procedurile de licitatie selectate - eligibilitate, oferta tehnica, oferta financiara
• Analizeaza cu maxima responsabilitate si atentie caietul de sarcini
• Pregateste intocmirea devizelor de oferta, depunerea dosarului pentru participarea la licitatii in termen
• Este implicat activ inclusiv in emiterea / solicitarea si obtinerea documentelor de eligibilitate (autentificari notariale, Certificat Constatator ORC, etc)
• Prezinta ofertele tehnice in cadrul licitatiilor
• Pregateste cererile de clarificare si urmareste primirea raspunsului la aceste cereri
• Mentine legatura cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente
• Colaboreaza optim cu personalul companiei pentru analizarea caietelor de sarcini si intocmirea ofertelor tehnice si financiare
• Furnizeaza informatii specifice departamentelor implicate in proces atat in faza de ofertare cat si in cea de implementare
• Urmareste solutionarea cererilor suplimentare de informatii primite de la contractant
• Monitorizeaza permanent reglementarile si conditiile de calificare pentru participarea la procedurile de achizitii publice si le aduce la cunostinta managementului companiei
• Cunoaste legislatia in domeniul achizitiilor publice
• Intocmeste si intretine baza de date a tuturor contractelor / licitatiilor amanate / contestate / derulate
• Intocmeste rapoarte specifice si periodice legate de activitatile curente (status licitatii, planning-ul licitatiilor, exceptii si aprobari aferente)
• Cunoaste foarte bine domeniul de activitate al companiei

CERINTE

Experienta relevanta pe un post similar - minimum 3 ani
Absolvent de invatamant superior tehnic si / sau economic
Abilitati de negociere, de comunicare
Excelente cunostinte in lucrul cu calculatorul (MS Office, MS projects)
Cunostinte foarte bune de limba engleza
Bune abilitati de organizare si prioritizare
Carnet de conducere categoria B
Abilitati dezvoltate de comunicare si relationare, dinamism, flexibilitate, confidentialitate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si orientat catre performanta

Mira Telecom is a company activating in the advanced technologies domain, based on communication and security, with over 170 employees, with its headquarter in Bucharest and 4 offices in Bacau, Brasov, Cluj Napoca and Craiova. Its main clients are mobile phones operators from Romania and abroad, governmental agencies and institutes, for which we offer turnkey solutions consisting of radio, acquisitions and civil constructions for sites, installation, integration, commissioning and maintenance.
Mira Telecom offers a high performance environment, where value and innovation are recognized and promoted and providing good conditions for personal and professional development.
Mira Telecom provides software solutions for the security market, data protection in governmental agencies and telecommunication