BEAUTY ADVISER/ OPERATOR INTRODUCERE DATE

Special Consulting Office SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

BEAUTY ADVISER
Este responsabila de promovarea produselor cosmetice si dermatocosmetice, prezentand si recomandand gamele cosmetice / produsele existente, prin evidentierea beneficiilor acestora pentru clienti.
Se implica activ in activitatea de vanzare si promovare a produselor existente, fidelizand clientii existenti deja si creand un nou portofoliu de clienti, prin oferirea de solutii adecvate in functie de nevoile acestora.
De asemenea, mentine si promoveaza imaginea companiei si ale produselor existente.

OPERATOR INTRODUCERE DATE
- Introducerea in sistemul informatic a datelor;
- Introducerea de formulare tipizate in baze de date
- Intocmirea de rapoarte de evidenta a stocurilor
- Participarea la inventare periodice
- Suport pentru activitatile zilnice ale departamentului
- Respectarea tuturor procedurilor aplicabile in activitatea departamentului

CERINTE

- Absolvent studii medii/superioare;
- Cunostinte privind afectiunile deramto-cosmetice ( tipuri de ten, afectiuni ale tenului, informatii privind tratamente asociate), constituie un avantaj important
- Experienta in promovarea de produse cosmetice sau dermatocosmetice - constituie un avantaj important.
- Cunostinte medii de operare PC: Word si Excel;
- Persoana cu excelente abilitati de comunicare, persuasiva, dinamica, orientata spre client, empatica si perseverenta in atingerea obiectivelor.

- Cunostinte solide de lucru pe PC. (MS Office, Internet, E-mail);
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Persoana responsabila;
- Atentie la detalii, rigurozitate, rezistenta la stress

BENEFICII OFERITE

Un mediu de lucru profesionist axat pe dezvoltarea personala;
Salariu fix + % din valoarea vanzarilor

DESCRIEREA FIRMEI

- sercivii complexe, mediu de lucru profesionist;
- posibilitati de dezvoltare personala pe plan profesinal reale