Beauty Adviser

SEACRET SPA ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Persoana desemnata pentru postul de Beauty Adviser, este responsabila de promovarea activa a gamelor de produse cosmetice, dermatocosmetice si de ingrijire corporala si faciala, prezentand si recomandand gamele cosmetice / produsele existente, prin evidentierea beneficiilor acestora pentru clienti;
- Se implica activ in activitatea de vanzare si promovare a produselor existente, fidelizand clientii prin oferirea de solutii adecvate in functie de nevoile acestora;
- Mentine si promoveaza imaginea companiei si a produselor existente

CERINTE

- Abilitati de vanzare si promovare;
- Dinamism, sociabilitate, incredere in sine, optimism;
- Seriozitate, maturitate, responsabilitate;
- Incisivitate si perseverenta in atingerea obiectivelor de vanzare;
- Orientare spre client, amabilitate si rezistenta la stress;
- Spirit de echipa dezvoltat;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Disponibilitate pentru o angajare de durata;
- Interes real pentru domeniul dermatocosmetic si intentia de a dezvolta o cariera in acest domeniu

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix lunar + procent substantial din vanzari;
- Punct fix de lucru, in incinta unui mall/galerii comerciale, acest aspect discutandu-se la interviu;
- Angajare in conditiile legii pe baza de contract individual de munca cu durata determinata de un an, cu posibilitate de prelungire;
- Program: 6 ore/zi, lucru in ture;
- Bonificatii in functie de performante;
- Traininguri profesionale gratuite cu consultanti internationali;
- Telefon de serviciu;
- Discount substantial la achizitionarea produselor companiei;
- Mediu de lucru placut, echipa tanara;
- Posibilitati reale de promovare

Parte a concernului international SEACRET SPA, Compania Seacret Spa Romania si-a inceput activitatea in anul 2008, in prezent desfasurandu-si activitatea in mai mult de 8 centre comerciale din Bucuresti cum ar fi : Vitan Mall, Liberty Center, Auchan Titan, AFI Palace Cotroceni, etc., urmand sa se extinda in curand si la nivel national.
Dincolo de a fi doar niste cosmetice, produsele SEACRET SPA inseamna tratament pentru orice tip de piele, cat si pentru diversele afectiuni ale pielii, putand ameliora starea diverselor boli ale epidermei, precum psoriazisul, eczemele, acneea etc.
Conceptul SEACRET SPA este sustinut atat de metode si tehnici de vanzare bine elaborate, cat si de o echipa profesionala de oameni ce au ca unic scop formarea nevoii si a dorintei pentru o ingrijire sanatoasa si de inalta calitate a pielii.
www.seacretspa.com

Franciza Seacret Spa Romania este detinuta de e Ben Hagai
Levi Company