Barista

DMR Coffee

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta:
- nu este obligatorie;
- se ofera training pentru introducerea in universul specialitatilor de cafea, metode de preparare, latte art, abilitati barista;
Prepararea si servirea bauturilor pe baza de cafea de specialitate.
Aplicarea cunostintelor legate de utilizarea echipamentelor existente intr-un coffee shop (espressor, rasnita, juicer).
Furnizarea de detalii legate de produsele existente in meniu (ex: tipuri de cafea si originea acestora).
Ofera clientilor detalii solicitate despre arome, amestecuri/mixuri, origini ale acestora, ingrediente.
Pregatirea comenzilor pentru servirea "to-go".
Urmarirea stocului de ingrediente si produse in asa fel incat sa anunte din timp ceea ce trebuie aprovizionat.

CERINTE

* Responsabil ;
* Orientat spre relationarea cu clientii ;
* Inclinat spre dezvoltarea personala si profesionala;
* Persoana pozitiva, zambitoare, amabila, spontana, pregatita pentru orice provocare;

BENEFICII OFERITE

* Curs de barista profesionist cu diploma acreditata de Asociatia Romana de Cafea de Specialitate
* Salariul va fi echitabil cu munca depusa
* Bonusuri de performanta
* Posibilati de avansare in cadrul societatii

DESCRIEREA FIRMEI

Vanzare cafea si produse preparate pe baza de cafea.