Back Office Suport - domeniul tehnic

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- Dezvoltarea si mentinerea relatiei cu clientii si furnizorii companiei;
- Asigurarea asistentei tehnice clientilor companiei;
- Urmarirea derularii contractelor cu furnizorii;
- Intocmirea ofertelor tehnice si comerciale pentru clientii din portofoliu;
- Intocmirea si transmiterea comenzilor solicitate;
- Inregistrarea si rezervarea in softul informatic a produselor contractate de catre clientii companiei;
- Pregatirea documentatiei necesare in vederea participarii la diverse licitatii.

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare finalizate in domeniul TEHNIC;
- Experienta de minim 3 ani pe un post similar pe parte de back office;
- Experienta de lucru cu un soft ERP sau CRM;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Bune cunostinte de operare PC: pachetul MS Office;
- Persoana serioasa, organizata, cu bune abilitati de organizare si relationare cu clientii si furnizorii companiei;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).