Baby-sitter

Crucea Rosie Romana, Filiala Sector 6 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crucea Roşie Româna, Filiala Sector 6 Bucureşti anunţă selecţia de personal pentru calificare şi angajare în cadrul serviciului de babysitting „Scufiţa Roşie”.

Persoanele care dau dovadă de abilităţi pedagogice, altruism, plăcere de a lucra cu copiii, interes şi deschidere către dezvoltarea continuă, atât personală, cât şi a celorlalţi, sunt invitate să se înscrie până pe data de 30.11.2011 la programul de calificare pentru bone/baby-sitter, în limita celor 20 de locuri disponibile.

Selecţia şi calificarea vor avea loc în Bucureşti în perioada decembrie 2011 - ianuarie 2012, absolventele programului de formare primind diplome de calificare autorizate CNFPA (Ministerul Muncii şi Ministerul Educaţiei). Cele mai competente persoane vor fi angajate în ordinea mediei de absolvire şi a evaluării efectuate de specialiştii Crucii Roşii Române.

Costul programului de calificare pentru bone/baby-sitter (120 ore teorie şi 240 ore practică) este de 690 RON şi se poate achita în 3 rate.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie să prezinte abilităţi pedagogice, onestitate, altruism, plăcere de a lucra cu copiii, interes şi deschidere către dezvoltarea continuă, atât personală, cât şi a celorlalţi.

Persoanele interesate sunt rugate să sune la tel. 021-3131499, să trimită CV la adresa de e-mail office@scufitarosie.org sau să vină la sediul Crucii Roşii Române, Filiala Sector 6 Bucureşti din Calea Plevnei nr. 204, sector 6.

BENEFICII OFERITE

Serviciul de babysitting „Scufiţa Roşie” aparţine Crucii Roşii Române, Filiala Sector 6 Bucureşti. Crucea Roşie Română este o persoană juridică de drept public, autonomă, neguvernamentală, apolitică şi fară scop patrimonial, funcţionând în baza legii 139/1995, cu completările 524/2004 şi 36/2007. Mai multe informaţii găsiţi pe: www.crucearosie6.ro şi www.scufitarosie.org