Avocat (Tanar/a absolvent/a)

zeitconcept servicii de personal SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcinile dumneavoastra (Cerintele postului):
- Asigurarea de sprijin in gestionarea dosarelor de instanta;
- Redactarea proiectelor de documente juridice
- Pregatirea dosarelor;
- Efectuarea de demersuri pe langa autoritati.

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Licenta;
- Profesionalism si motivare in activitate;
- Responsabilitate;
- Abitlitati de comunicare si administrare eficienta a proiectelor;
- Cunostinte solide de lucru PC (MS Office, Internet, Outlook);
- Cunoasterea unei limbi straine constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Stagiu de practica (remunerata);
- Salariu in functie de performante.

Agentia de selectie si plasare de forta de munca S.C. zeitconcept Servicii de Personal S.R.L. este filiala din Bucuresti a companiei germane zeitconcept Personaldienstleistungen GmbH care ofera clientilor sai din Romania solutii inteligente de personal, un plus de flexibilitate in afaceri si transparenta in cooperare.
zeitconcept Servicii de Personal S.R.L. ofera servicii de consultanta in vederea identificarii si angajarii de personal calificat, servicii de plasare definitiva de forta de munca prin recrutare profesionala si selectie de forta de munca, precum si alte servicii aditionale, necesare succesului clientilor sai.
Pentru clientul nostru, un cabinet individual de avocatura cautam 2 absolventi de studii superioare juridice.