Avocat stagiar colaborator

Cabinet Avocat Ilie Dumitru

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cabinet de avocatura relativ tanar, dar cu peste 15 ani de experienta si cu dorinta de a oferi servicii juridice de cea mai buna calitate, oferim colaborare si indrumare pe perioada stagiaturii unui avocat stagiar care doreste sa se dezvolte profesional intr-un mediu de lucru exigent, dar agreabil.

Candidatul va fi selectat in urma unui interviu si examen scris (grila 40-50 min.)

CERINTE

- foarte bune cunostinte teoretice (in special drept civil si comercial + procedura civila), ambitios, foarte organizat/ ordonat (bun management al documentelor, intalnirilor, clientilor etc.), rezistent la munca sub stress, initiativa, doritor sa invete noi lucruri;
- buna cunoastere a legislatiei romanesti aplicabila in materie comerciala precum si in domeniile conexe ;
- abilitati in utilizarea calculatorului (Word, Excel, Outlook) ;
- permis auto categoria B si disponibilitate pentru deplasari in tara constituie un avantaj.

Cabinetul de avocatura I.Dumitru – CAVD - asigura pentru clientii sai atat reprezentare in fata instantelor de judecata si arbitrale, precum si in fata altor autoritati, dar si consultanta juridica in multe domenii ale dreptului:
-DREPT COMERCIAL
-DREPT FINANCIAR-FISCAL
-DREPT CIVIL
-DREPT ADMINISTRATIV
-DREPTUL FAMILIEI
-DREPTUL MUNCII si ASIGURARILOR SOCIALE
-DREPTUL PROPRIETATII INTELECTUALE
-DREPTUL TRANSPORTURILOR
-DREPTUL ASIGURARILOR
-LEGISLAŢIA UNIUNII EUROPENE