AVOCAT STAGIAR/ ASISTENT JURIDIC

Nespecificat

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tehnoredactare si verificare contracte comerciale;
Elaborare si tehnoredactare adrese, notificari, corespondenta comerciala;
Mentinerea relatiei cu partenerii comerciali ai cabinetului, cu notariate, executori si instante judecatoresti, Registrul Comertului, OSIM si ORDA, sub indrumarea avocatului;
Depunere, respectiv ridicare de acte de la institutiile de stat abilitate;
Monitorizarea zilnica a noutatilor legislative.

CERINTE

Absolvent/a de Drept, promotia 2007 sau student/a in anii terminali;
Fluenta in limba engleza;
Foarte bune abilitati de operare PC- Word, Excel, Outlook;
Fire organizata, cu inalt simt de raspundere, integritate, orientare spre rezultat si calitate, bun management al timpului, ambitie si perseverenta;
Foarte bune capacitati de comunicare si lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Conditii de lucru moderne si ergonomice;
Mediu de lucru stimulativ si cu posibilitati de dezvoltare profesionala.

Cabinet de avocat specializat in consilierea persoanelor juridice in probleme de Drept Comercial, Dreptul Proprietatii Intelectuale, Drept Civil.