Avocat Stagiar

Olac, Becheanu SCA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale avocatului stagiar sunt legate de indeplinirea unor obiective conexe serviciilor auxiliare ale instantelor de judecata, ale institutiilor publice, ale birourilor notariale si ale traducatorilor. Activitatea profesionala a cabinetului este reprezentata aproape in exclusivitate de cauze de dreptul familiei, astfel incat toate responsabilitatile avocatului stagiar vor fi in legatura cu acest domeniu.

In functie de calitatile personale ale avocatului si de evolutia acestuia, incurajam posibilitatea ca acesta sa participe la sedinte de judecata, sa fie direct implicat in instrumentarea dosarelor, precum si sa managerieze cauze proprii.

CERINTE

Conditii minime:
- absolvent al unei facultati de drept din cadrul unei universitati de stat;
- absolvent al examentului de intrare in Baroul Bucuresti, orice sesiune ulterioara anului 2010 inclusiv;
- cunostinte temeinice de drept civil si drept procesual civil;

Reprezinta un avantaj:
- cunostinte temeinice de dreptul familiei, precum si de drept international privat in legatura cu dreptul familiei;
- stapanirea in scris si conversational a unei dintre urmatoarele: limba engleza, limba franceza.

Candidatul ideal este o persoana organizata, comunicativa si interesata sa dobandeasca experienta in activitatea de litigare.

Suntem specializati in toate gama de probleme de familie, inclusiv divort, cusotida copiilor, partajul bunurilor comune, tranzactii financiare, medieri, conflicte de paternitate si cazuri internationale.