Avocat litigant definitiv

PERFECT LIAISON

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie recrutam avocat definitiv, litigant, cu experienta solida in domeniul dreptului comercial pentru firma de avocatura cu prezenta in peste 20 de jurisdictii.

ATRIBUTII: asistenta si reprezentare in instanta, redactare actiuni in instanta; consultanta juridica, redactare opinii juridice; redactare/revizuire contracte; asistenta si reprezentare in procedura executarii silite; participare la negocieri; capacitate de a reactiona rapid si de a lua decizii corecte in momente critice, asumandu-si responsabilitati

DOCUMENTE SOLICITATE: CV, diploma de licenta, legitimatie de avocat, referinte de la locurile anterioare de munca, permis de conducere

CERINTE

CERINTE: experienta 3-6 ani cu clienti mari/multinationale; respectarea dead line-urilor; cunoasterea limbii engleze (avantaj spaniola); nivel ridicat de profesionalism, seriozitate, eficienta, buna cunoastere a institutiilor juridice, in special a celor de drept procedural civil, drept comercial, insolventa; disponibilitate de lucru la program prelungit si de deplasare in afara localitatii (permis de conducere)

BENEFICII OFERITE

OFERTA: pachet salarial in functie de experienta si rezultate; posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o firma de avocatura cu prezenta in peste 20 de jurisdictii; perioada de proba 3 luni

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare personal din toate domeniile