Avocat Junior

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• fixarea si participarea la intalnirile cu clientul,
• studierea materialelor si a legislatiei incidente spetei, stabilirea strategiilor ce urmeaza a fi abordate,
• mentinerea legaturii cu clientul prin informarea continua cu privire la evolutia dosarului,
• redactarea diferitelor documente (contracte, opinii legale, cereri, plangeri, adrese, memorii, toate actele necesare judecarii unui litigiu in fata instantei, etc.),
• analiza de risc de litigiu, reprezentare/asistare in fata instantelor de judecata sau in fata diferitelor institutii publice.

CERINTE

• Avocat definitiv, membru al unui barou din Romania, avand cunostinte teoretice si practice de drept comercial;
• Este obligatoriu ca viitorul coleg sa aiba cel putin 1 an de experienta practica in domeniul pietelor de capital si al societatilor listate si o foarte buna cunoastere a legislatiei primare si secundare aplicabila pietelor de capital;
• Capacitate de analiza si sinteza, avand un grad sporit de atentie la detalii;
• Gandire logica, structurata si anticipativa, perseverenta;
• Disponibilitatea de a munci sustinut si capacitatea de a lucra in echipa;
• Cunoasterea limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

Oportunităţi reale de dezvoltare profesională
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara, dinamica.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.