Avocat Drept Civil (Imobiliare)- 2 posturi

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, companie de top in domeniul investitiilor imobiliare, cautam profesionisti in drept civil (Avocati sau Juristi).

Responsabilitati:

- Asigura bunul management al tuturor situatilor juridice cu care este insarcinat;
- Furnizeaza consultanta, in legatura cu dosarele;
- Reprezentare juridica in instanta
- Desfasoara demersurile necesare pentru: rezolutiunea si rezilierea contractelor, revendicari mobiliare si imobiliare, succesiuni, actiuni in nulitatea actelor;
- Concepe opinii legale si variate documente (contracte, notificari, adrese etc.)
- Mentine contactul cu clientii interni/ externi si ofera consiliere juridical
- Obtinere de avize si autorizatii pentru persoane fizice si juridice;
- Alte activitati juridice.

CERINTE

- Absolvent Facultatea de Drept;
- Cunostinte bune de drept civil
- Experienta profesionala minim 4 ani
- Minim 2ani experienta in domeniul imobiliar
- Cunostinte de limba engleza;
- Bune abilitati analitice si de solutionare a problemelor;
- Cunostinte de lucru cu calculatorul
- Seriozitate;
- Profesionalism;
- Spirit intreprinzator, proactiv
- Aptitudini pentru a lucra la un nivel profesional
- Se va acorda prioritate candidatilor cu raspunderi juridice in domeniul dreptului civil, cu experienta in studii de utilizare a terenurilor, negocierea si redactarea contractelor de constructie, achizitii de spatii imobiliare, administrarea proprietatilor imobiliare, construirea garantiilor imobiliare, care ocupa functi de Avocati si Juristi.

BENEFICII OFERITE

Pachet Salarial: Remuneratie si bonusuri competitive in concordanta cu pregatirea, implicarea si succesul profesional

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business. Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman. Sprijinim astfel organizatiile sa-si valorifice principala lor resursa - oamenii, pe care ii ajutam sa fie mai eficienti si sa se adapteze schimbarilor punandu-le in echilibru competentele cu obiectivele.
Noi punem oamenii in valoare.
Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane: asigurarea necesarului de capital uman, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Dinamici, flexibili si creativi, actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem.
Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business.
Intr-un mediu de afaceri aflat intr-o continua schimbare, noi oferim abordari inteligente pentru rezolvarea problemelor in domeniul resurselor umane.
Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman.
Actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.