Avocat Drept Civil

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura bunul management al tuturor situatilor juridice cu care este insarcinat
- furnizeaza consultanta juridica in derularea proiectelor companiei
- concepe opinii legale si redacteaza variate documente (contracte, notificari, adrese etc.)
- se ocupa de rezolutiunea si rezilierea contractelor incheiate
- face demersuri pentru revendicarile mobiliare si imobiliare, succesiunile si actiunile in nulitatea actelor
- asigura reprezentarea juridica in instanta
- asigura consiliere juridica in relationarea cu clientii
- se preocupa de obtinerea de avize si autorizatii pentru persoane fizice si juridice
- desfasoara diverse alte activitati juridice

CERINTE

- absolvent Facultatea de Drept
- solide cunostinte de drept civil
- limba engleza nivel avansat
- bune abilitati analitice si de solutionare a problemelor
- abilitati de operare PC
- seriozitate
- profesionalism
- experienta in domeniul imobiliar reprezita avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu profesional si dinamic; oportunitati deschise de cariera
- remuneratie si bonusuri competitive in concordanta cu pregatirea, implicarea si succesul profesional

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business. Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman. Sprijinim astfel organizatiile sa-si valorifice principala lor resursa - oamenii, pe care ii ajutam sa fie mai eficienti si sa se adapteze schimbarilor punandu-le in echilibru competentele cu obiectivele.
Noi punem oamenii in valoare.
Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane: asigurarea necesarului de capital uman, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Dinamici, flexibili si creativi, actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem.
Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business.
Intr-un mediu de afaceri aflat intr-o continua schimbare, noi oferim abordari inteligente pentru rezolvarea problemelor in domeniul resurselor umane.
Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman.
Actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.