Avocat (domeniul fiscal)

Evolve Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei angajatoare:

Compania angajatoare este parte a unui important grup de firme de pe piata, avand clienti companii multinationale, reprezentante de banci, etc.
Firma ofera consultanta juridica (in domeniul fiscal) si financiar-contabila, avand o echipa tanara, dinamica si foarte bine pregatita.

Descrierea responsabilitatilor asociate postului:

Persoana angajata se ocupa de:
 Intretinerea relatiilor cu clientii din portofoliul repartizat de conducere (prin deplasari la sediul clientilor si prin mentinerea unei stranse si bune relatii cu acestia prin intermediul persoanelor de legatura desemnate de conducerea lor)
 Oferirea de consultanta juridica in diverse spete
 Reprezentarea in instanta a clientilor in diverse spete
 Intocmirea de acte specifice pentru clientii firmei angajatoare
 Orice alte activitati sau servicii solicitate de conducere, in spiritul contractului incheiat intre angajat si angajator.

CERINTE

Candidatul ideal pentru ocuparea acestui post:
 are studii superioare de specialitate, completate, eventual cu diverse cursuri de specializare in domeniu;
 este membru definitiv al Baroului Bucuresti;
 are experienta de lucru similara de cel putin 3 ani;
 are experienta de reprezentare in instanta;
 are experienta in drept fiscal, drept comercial si drept civil;
 este o persoana foarte organizata, serioasa, muncitoare, dornica de a invata lucruri noi si de a-si pune cunostintele si expertiza in slujba eficientizarii activitatii de ansamblu a angajatorului;
 cunoaste bine limba engleza (atat la nivel conversational, cat si in scris);
 are abilitati de negociere, comunicare, de utilizare corecta a limbii romane;
 poseda permis de conducere auto (constituie avantaj);
 poate adopta cu usurinta un cod de tinuta business.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala si de beneficii:

- salariu fix: 600-700 EUR (echivalentul in lei) – negociabil in functie de experienta si aptitudinile candidatului
- se acorda bonusuri trimestriale
- decontarea cheltuielilor de transport (abonament RATB/METROREX)
- asigurare medicala

Detalii despre conditiile de lucru:

 program de lucru: 8.30 – 18.00 (relativ flexibil)
 sediul companiei angajatoare se afla intr-un imobil de birouri la 5 minute de mers pe jos fata de pta. Victoriei.
 se ofera masina si laptop pentru deplasarile in interes de serviciu, precum si telefon mobil.

Evolve Group este o agentie de resurse umane ce ofera servicii complete pentru evaluarea personalului, intocmirea de fise de post, precum si pentru recrutarea si selectia de noi angajati. Consultantii Evolve sunt absolventi de studii de specialitate: psihologi, sociologi si analisti cercetare de piata.