Avocat - Divizia Juridica

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestiunea, urmarirea si reprezentarea in procesele de insolventa/faliment aflate in portofoliu;
- Reprezinta banca in fata instantelor judecatoresti de toate gradele;
- Redacteaza proiecte de contracte si/sau alte documente legale referitoare la activitatea bancii;
- Consultanta asupra contractelor si afacerilor incheiate de banca, la cererea managerilor bancii si/sau sefului direct;
- Avizeaza contractele incheiate de banca si orice alte acte emise de banca, la cererea managerilor bancii.

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Experienta de reprezentare in instanta de minim 2 ani;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational);
- Cunostinte operare calculator.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!