Avocat definitv

SCA BRASOVEANU, CERNAT SI ASOCIATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAŞOVEANU CERNAT & ASOCIAŢII recrutează un avocat definitiv cu experienţă de minim 3 ani în profesie pentru proiecte de consultanţă în domeniile Corporate, Fuziuni si Achiziţii, Comercial contractual, Contencios administrativ, Imobiliar şi Concurenţă.

Aplicanţii trebuie să dovedească:
- cunoaşterea solidă a instituţiilor juridice,
- pregătire profesională ridicată,
- capacitatea de a exprima verbal şi în scris opinii şi idei juridice clare şi sintetice, într-un limbaj profesional precis,
- decenţă, rezonabilitate, dedicare pentru profesie, respect pentru muncă şi spirit de echipă.

BRAŞOVEANU CERNAT & ASOCIAŢII îţi oferă:
- şansa să îţi dezvolţi şi să îţi pui în valoare întregul tău potenţial profesional
- un mediu de lucru într-o echipă de avocaţi experimentaţi care încurajează învăţarea continuă şi competitivitatea
- respectul pentru echilibrul dintre carieră şi viaţa profesională
- un onorariu motivant pe măsura implicării şi nivelului prestaţiei profesionale

Aşteptăm CV-ul tău la adresa de e-mail office@bcpa.ro sau prin fax la nr.: 0314 315 371.

CERINTE

DETALII
Bucureşti
Full time
Onorariu motivant
Cunostinţe necesare: drept civil, comercial, corporate, contractual, contencios administrativ
Limbi străine: Engleză – nivel avansat
Experienţă în consultanţă juridică: minim 3 ani

BENEFICII OFERITE

Anunţul este valabil în municipiul Bucureşti pentru 3 săptămâni.