AVOCAT DEFINITIV/ AVOCAT STAGIAR

VOINEA SI ASOCIATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura consultanta juridica specializata in domeniul comercial si fiscal;
- Emite opinii juridice sub forma de rapoarte, privind acte, fapte, operatiuni, tranzactii cu caracter juridic;
- Asigura asistenta si/sau reprezentare in instanta in materie comerciala, civila, fiscala, dupa caz;
- Redactare de rapoarte lunare de activitate;

CERINTE

- are studii superioare de specialitate (eventual completate cu studii de master etc)
- este avocat definitiv;
- este consilier juridic cu cel putin 5 ani experienta relevanta in domeniu sau mai putin de cinci ani daca a lucrat in domeniul fiscal;
- are experienta de reprezentare in instanta;
- are experienta in consultanta juridica;
- are abilitati de negociere, comunicare;
- are o buna utilizare a limbii romane (scris si vorbit);
- persoana organizata, dornica sa invete lucruri noi;
- abilitati de operare PC;
- abilitati de organizare si prioritizare a propriei activitati;
- abilitati de rezolvare a problemelor si de luare a deciziilor;
- perseverenta si stapanire de sine;
- responsabilitate si integritate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza.
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si un mediu placut de lucru.

Societate de avocati specializata in servicii de consultanta juridica si fiscala.
www.associates.ro