Avocat / Consilier Juridic - Divizia Juridica

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestiunea, urmarirea si reprezentarea in procesele de insolventa/faliment aflate in portofoliu;
- Reprezinta banca in fata instantelor judecatoresti de toate gradele;
- Redacteaza proiecte de contracte si/sau alte documente legale referitoare la activitatea bancii;
- Consultanta asupra contractelor si afacerilor incheiate de banca, la cererea managerilor bancii si/sau sefului direct;
- Avizeaza contractele incheiate de banca si orice alte acte emise de banca, la cererea managerilor bancii.

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Experienta de reprezentare in instanta de minim 2 ani;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational);
- Cunostinte operare calculator.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!