Avocat / Consilier Juridic

New Century Holdings

Job expirat

RESPONSABILITATI

- acordare consultanta juridica in sfera dreptului comercial si civil pentru companie si top managementul acesteia
- redactare, modificare, verificare contracte comerciale si civile
- redacatare documente juridice, actiuni judecatoresti fond/apel/recurs
- reprezentare in litigii in fata instantelor de judecata
- negocieri, medieri, consultari privind relatiile cu autoritatile publice si private
- asistenta in pregatirea si derularea Adunarilor Generale
- achizitii imobiliare, evacuari, executari silite, recuperari de creante, anulari de acte si contracte
- infiintari de societati comerciale si puncte de lucru, modificari de acte constitutive, acte aditionale, cesiuni, inregistrarea mentiunilor la Oficiul Registrul Comertului si obtinerea avizelor necesare, recuperari de debite, reorganizari, falimente, recuperari de debite prin procedura somatiei de plata;

CERINTE

- avocat sau consilier juridic cu 5 ani experienta practica in drept comercial(societati comerciale, corporatii) si reprezentare in fata instantelor de judecata
- solide cunostinte de drept civil si drept comercial
- capacitate de adaptare la situatii urgente, in vederea gasirii unor solutii juridice valide
- disponibilitate pentru deplasari (20% din timpul de serviciu)
- carnet de conducere categoria B
- utilizare PC

NCH Advisors, Inc. este cel mai mare investitor de portofoliu, administrand investitiile Broadhurst Investments Limited in Romania.

New Century Holdings se afla pe piata romaneasca din anul 1994, iar in prezent administreaza participatii majoritare si minoritare la peste 300 de companii romanesti din diverse sectoare de activitate.

Portofoliul de participatii majoritare administrat de NCH Advisors, Inc. in Romania acopera o mare diversitate de domenii precum: industria alimentara (grupul Vel Pitar), real estate (retelele United Capital, Winmarkt si IMS Proprietati), banci (Libra Bank), IT/internet (Netbridge, Active Soft), productie si servicii industriale (Elpreco, Electroaparataj, Anticorosiv, Spiact, Sudarec, UMEB, Romlux).

New Century Holdings administreaza investitii in 11.000 de locuri de munca, unde isi desfasoara activitatea specialisti de prima mana din cele mai diverse profesii: inginerie, resurse umane, marketing-vanzari, finante-contabilitate, drept, management si dezvoltarea afacerilor, IT&C, project management, management operational, controlul calitatii si altele.

NCH Advisors, Inc. isi dezvolta echipa reprezentantei din Bucuresti.