AVOCAT - COMPANIE MULTINATIONALA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Furnizarea de consultanta de specialitate, clientilor interni in domeniile: comercial, concurenta comerciala, dreptul muncii, gaze naturale, in scopul prevenirii producerii efectelor juridice nedorite
- Redactarea, modificarea si avizarea contractelor cu furnizorii externi si interni, clienti: distributie, import, vanzare-cumparare, sponsorizare, banking, executie lucrari, marketing, prestari servicii diverse, in conformitate cu dispozitiile legale aplicabile
- Reprezentarea societatii in procedurile contencioase (instantele de judecata si/sau Curtea de Arbitraj) si necontencioase
- Reprezentarea societatii in relatiile cu autoritatile publice (ANREN, MEC, AVAS) si in relatiile cu clientii, societati comerciale.

CERINTE

- Absolvent Facultatea de Drept (licentiat)
- Experienta - minim 3 ani pe o pozitie similara este obligatorie
- Membru al Baroului Bucuresti (pentru Avocati)
- Cunostinte de limba engleza
- Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj
- Dinamism, etica, spirit de echipa
- Excelente abilitati de comunicare, executie si organizare.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala;
- Lucru intr-o echipa dinamica.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.