AVOCAT-COMPANIE MIXTA ROMANO-FRANCEZA- SPECIALIZAT IN: ACHIZITII PUBLICE SI COMPANII/ REGLEMENTARI LEGISLATIVE/ CONTRACTE COMERCIALE

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.
Cu o structura a actionariatului mixta, romano-franceza, societatea are sanse considerabile sa accelereze procesul de dezvoltare si modernizare, astfel incat sa devina in scurt timp o societate competitiva de nivel european.

Furnizarea de consultanta de specialitate, clientilor interni in domeniile: comercial, concurenta comerciala, dreptul muncii, gaze naturale, in scopul prevenirii producerii efectelor juridice nedorite
Redactarea, modificarea si avizarea contractelor cu furnizorii externi si interni, clienti: distributie, import, vanzare-cumparare, sponsorizare, banking, executie lucrari, marketing, prestari servicii diverse, in conformitate cu dispozitiile legale aplicabile
Reprezentarea societatii in procedurile contencioase (instantele de judecata si/sau Curtea de Arbitraj) si necontencioase
Reprezentarea societatii in relatiile cu autoritatile publice (ANREN, MEC, AVAS) si in relatiile cu clientii, societati comerciale.

CERINTE

Absolvent Facultatea de Drept (licentiat)
Experienta - minim 3 ani pe o pozitie similara este obligatorie
Membru al Baroului Bucuresti (pentru Avocati)
Cunostinte lb. Engleza
Cunoasterea lb. franceze reprezinta un avantaj
Dinamism, etica, spirit de echipa
Excelente abilitati de comunicare, executie si organizar

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
Lucru intr-o echipa dinamica.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.