Avocat colaborator

Cabinet Avocat Paulopol-Necula

Job expirat

RESPONSABILITATI

Selectam un avocat definitiv care va fi responsabil pentru:

- analiza legislatiei aplicabile pentru proiectele clientilor;
- redactarea de contracte in domeniul asocierilor in participatiune, imobiliar, parteneriate, investitii, relatii comerciale directe, achizitii intracomunitare;
- analiza de risc de litigiu, reprezentare in instante de orice grad;
- realizarea investigatiilor de due diligence si/sau pregatirea structurii tranzactiei in proiecte de investitii, fuziuni, achizitii;
- pregatirea dosarelor de lichidare sau insolventa;
- redactarea actelor corporatiste pentru infiintarea sau modificarea de societati comerciale, asociatii, fundatii.

CERINTE

Avocat definitiv, membru al unui barou din Romania, cu solide cunostinte teoretice si practice de drept comercial si civil;

Capacitate de analiza si sinteza, avand un grad sporit de atentie la detalii;

Gandire logica, structurata si anticipativa, perseverenta;

Disponibilitatea de a munci sustinut si capacitatea de a lucra in echipa;

Cunoasterea foarte buna a limbii engleze;

Firma de Avocatura Paulopol-Necula (Firma) a fost infiintata in 2005 si isi desfasoara activitatea in sediul principal din Bucuresti. Activitatea profesionala se desfasoara si in Braila si Constanta prin intermediul cabinetelor afiliate din aceste localitati. Firma dispune de know-how-ul si capacitatea de a oferi servicii complete de consultanta juridica pentru clientii sai, fie societati aflate la inceputul activitatii, fie investitori sofisticati, in toate sectoarele de piata si intr-o multitudine de domenii. Activitatea preponderenta a Firmei este cea de consultanta juridica. Contextul economic si conditiile de criza cu care se confrunta clientii ne-au determinat sa extindem si sa adaptam natura serviciilor noastre, astfel incat, sub umbrela consultantei juridice sa oferim si servicii de : (i) consultanta in restructurare corporatista si de business; (ii) consultanta in domeniul insolventei si (iii) consultanta financiara si fiscala. Totodata, pentru a raspunde cat mai bine cerintelor clientilor nostri, putem sa ne desfasuram activitatea la sediul clientior, prin detasarea unui avocat la client.